uil_2019_awards_post_on_your_school_website__1_.pdf | |
File Size: | 2825 kb |
File Type: |
2019 WRMS UIL Academic Teams
Events by Day and Time
TUESDAY
Ready Writing 10:30am
6th
1 Claire Prosise
2 Julia Tyler
3 Siri Ambati
Alt
7th
1 Donovan Lee
2 Anika Gullapalli
3 Alina Ikram
Alt
8th
1 Abby Breyfogle
2 Paige Tinney
3 Sofia Ali
Alt
Editorial Writing 10:30am
6th
1 Itzel Guzman
2 Ella Nudd
3 Shrey Jha
Alt Luke Cuilla
7th
1 Marium Sajid
2 Faylyn Wang
3 Kit Kat Valentine
Alt
8th
1 Sophia Luo
2 Anya Li
3 Vishruti Venkat
Alt
Mathematics 10:30am
6th
1 Joseph Zhang
2 Atalie Dukes
3 Julia O’Connor
Alt
7th
1 Cedric Xia
2 Shikhar Kaul
3 David Li
Alt
8th
1 Allan Zhou
2 Peter Zheng
3 Nick Wang
Alt
Number Sense 11:25am
6th
1 Harsha Samavedam
2 Rowan Lopez
3
Alt
7th
1 Abhinav Bulusu
2 Anya Li
3 David Li
Alt
8th
1 Peter Zheng
2 Allan Zhou
3 Aiden Ye
Alt Troy Michaud
Calculator Applications 11:45am
6th
1 Joseph Zhang
2 Chloe Jiang
3 Cynthia Cui
Alt
7th
1 Cedric Xia
2 David Li
3 Nasser Romman
Alt Aneesh Kondagunturi
8th
1 Qi Wang
2 Alan Wang
3 James Roberts
Alt
SATURDAY
Chess Puzzle 9am
6th
1 Harsha Samuvedum
2 Chloe Jiang
3
Alt
7th
1 Akhil Samaredam
2 Alan Chu
3 Akash Rajanna
Alt
8th
1 Benjamin Tsao
2 Darya Mardashti
3
Alt
Listening Skills 9am
6th
1 Eunice Yong
2
3
Alt
7th
1 Alivia Ikram
2 Jeffrey Chen
3 Natalie Kozlowski
Alt Alina Tang
8th
1 Jessica Zhao
2 Adelle Yong
3 Alissa Shen
Alt: Yana Amar
Oral Reading 9am finals 11am
6th
1 Kennedy Hogan
2 Caitlyn Hefner
3 Cole Taylor
Alt
7th
1 Isabella Riggs
2 Erin Courtney
3 Claire Prosise
Alt
8th
1 Colin Dugan
2 Avyu Ambati
3 Anisha Sheth
ALT Veda Ramarapu
Maps Graphs & Charts 9:30am
6th
1 Will Nabors
2 Casey Goel
3 Declan Howell
Alt
7th
1 Jeffrey Chen
2 Jake Helms
3 Sawyer Hansen
Alt
8th
1 Theo Prosise
2 Charlie Kley
3 Erik Seghers
Alt
Spelling 9:30am
6th
1 Kate Honken-Krause
2 Addison Broaddus
3 Riya Shah
Alt Julia O’Connor
7th
1 Akash Kondagunturi
2 Yana Amar
3 Nasser Romman
Alt
8th
1 Natalie Kozlowski
2 Veda Ramarapu
3 Alan Chu
Alt Akash Rajana (7th)
Modern Oratory 10am finals 12pm
6th
1 Miller Roberts
2
3
Alt
7th
1 Nasser Romman
2 Anirudh Subramanian
3
Alt
8th
1 Danny Liu
2
3
Alt
Science 10:30am
6th
1 Ruiqi Li
2 Harshu Samavedum
3 Mason Steinfield
Alt Aman Sulaiman
7th
1 Joshua Kou
2 Anirudh Subramanian
3 Natalie Kozlowski
Alt
8th
1 Qi Wang
2 Alex Rodgers
3 Alan Wang
Alt Vaibhavi Addala
Impromptu Speaking 11am finals 1pm
6th
1 Miller Roberts
2 Aman Sulaiman
3 Kennedy Hogan
Alt
7th
1 Vivi Venkat
2 Alina Ikram
3 Harmony Ho
Alt Anika Gullapalli
8th
1 Jessica Zhao
2 Sofia Ali
3 Anastasia Keeler
Alt Adelle Yong
Dictionary Skills 12pm
6th
1 Eunice Yong
2
3
Alt
7th
1 Kenna O
2 Alina Tang
3 Sophia Tang
Alt Emma Wang
8th
1 Zoie Lee
2 Claire Qu
3 Kaya Sims
Alt Adelle Yong
Social Studies 12:30pm
6th
1 Harsha Samavedam
2 Casey Goel
3 Declan Howell
Alt
7th
1 Anirudh Subramanian
2 Akhil Samavedam
3 Anay Patel
Alt
8th
1 Vaibhavi Addala
2 Alice Stockli
3
Alt
hbms_campus_map.pdf | |
File Size: | 243 kb |
File Type: |
saturday_simple_conflict_schedule_2019_-_wed_march_27-_uil_day_1__1_.pdf | |
File Size: | 160 kb |
File Type: |
dos_and_donts.doc | |
File Size: | 27 kb |
File Type: | doc |
event_descriptions_2019.docx | |
File Size: | 20 kb |
File Type: | docx |
uil_contract_2019.docx | |
File Size: | 7 kb |
File Type: | docx |
uil_t-shirt_order_form_2018_2019_update__1_.docx | |
File Size: | 708 kb |
File Type: | docx |
|
|